Що таке ведмежа пастка?

trek

Mr. Fufello
Адміністратор
Дописи
188
Повага
51
Фантиків
616
Ведмежа пастка - це технічний патерн, який виникає, коли рух ціни акції, індексу або іншого фінансового інструменту невірно сигналізує про розворот висхідного тренду на спадний. Іншими словами, ціни можуть рухатися вгору тільки для того, щоб зіткнутися зі свідомим фундаментальним опором або зміною. Це спонукає ведмедів відкривати короткі позиції, сподіваючись отримати прибуток від ознак падіння цін. Ведмідь - це інвестор або трейдер на фінансових ринках, який вважає, що ціна цінного паперу ось-ось впаде. Ведмеді також можуть вважати, що загальний напрямок фінансового ринку може погіршитися. Ведмежа інвестиційна стратегія намагається отримати прибуток від зниження ціни активу, і для реалізації цієї стратегії часто використовується коротка позиція. Інвестор продає ці позикові інструменти, щоб викупити їх, коли ціна впаде, сподіваючись отримати прибуток від падіння. Коли ведмежий інвестор неправильно визначає час зниження ціни, ризик потрапити в ведмежу пастку зростає.

Ведмежа пастка проти бичої пастки
Є два типи пасток, на які варто звернути увагу: ведмежі капкани і бичачі капкани. Який з них відбувається, залежить від загальних ринкових умов і тенденцій.Ведмежа пасткаВедмежа пастка виникає, коли відбувається ведмежа корекція або розворот на фоні загального висхідного тренду. Низхідна корекція показує, що короткі позиції тимчасово долають тиск покупців, що призводить до короткострокового падіння ціни. Падіння може бути невеликим або великим, потенційно неспроможним на нещодавніх цінових максимумах у висхідному тренді. Низхідна корекція може тривати кілька торгових сесій, створюючи хибне враження, що ринок дійсно розвернувся. Трейдери можуть відкривати короткі позиції, щоб отримати прибуток від падіння цін на акції, але коли покупці починають бачити падіння цін і збільшують свою купівельну активність, ринок не буде підтримувати подальше падіння цін. Потім він швидко відновлює висхідний тренд, а трейдери з короткими позиціями зазнають збитків, тому що вони продали акції за певною ціною, щоб пізніше викупити їх за нижчою ціною, але потім ціна зросла і продовжувала зростати. Ці короткі трейдери потім опиняються в пастці збиткової позиції - їм доводиться викуповувати акції за вищою ціною, втрачаючи тим більше капіталу, чим довше вони чекають, щоб викупити їх.

Бича пастка - це коли спостерігається загальний спадний тренд і короткостроковий бичий або висхідний тренд ціни. Подібно до ведмежої пастки, цей короткочасний висхідний тренд може обманом заманити трейдерів у позиції, які можуть призвести до збитків. У бичій пастці трейдери можуть відкривати довгі позиції, тому що ринок помилково вказує на те, що відбувається розворот. Коли ринок відновлює спадний тренд, трейдери залишаються з акціями, які втрачають у ціні.

Причини ведмежої пастки
Ведмежі пастки зазвичай виникають, коли інвестори і трейдери помічають, що ціновий тренд змінився за якийсь період. Є багато причин, через які ціна акцій може впасти: урядові звіти, геополітичні події, пресрелізи компаній, чутки про рецесію або щось іще, що може викликати сумніви та страх втрати. У результаті інвестори починають продавати, що призводить до падіння цін. Помилковий тренд може тривати кілька торгових періодів; якщо трейдери підозрюють розворот, вони займають короткі позиції. У міру того, як дедалі більше трейдерів починають продавати і відкривати короткі позиції, ціна продовжує падати, поки не досягне рівня підтримки, який змусить її відскочити. Рівень підтримки визначається ринком. Зазвичай це представлено ціною, коли покупці починають стікатися до активу, збільшуючи попит, що має тенденцію швидко підвищувати ціну акцій і створювати пастку для ведмежих трейдерів.

Визначення ведмежої пастки
Короткі продавці змушені закривати позиції в міру зростання цін, щоб мінімізувати збитки. Після того, як короткі продавці купують інструменти, необхідні для покриття своїх коротких позицій, і покупці починають купувати, спадний імпульс активу має тенденцію до зменшення. Подальше збільшення купівельної активності може спровокувати подальше зростання, яке може продовжувати підживлювати ціновий імпульс. Основи мають вирішальне значення для визначення ведмежої пастки навіть для технічних трейдерів. Оскільки ведмежа пастка є хибною ознакою, змінюється тільки ціна акції. Наприклад, якщо жоден з важливих фундаментальних чинників (наприклад, економічні та фінансові дані компанії) не змінився проти вашої позиції, вам не слід очікувати нічого, окрім обмеженої корекції "ведмежої пастки". Якщо основи змінилися, немає ніяких причин, через які спадний тренд, який ви відкриваєте, не повинен продовжуватися. Якщо загальний тренд знижується і відбувається корекція "Ведмежа пастка", ви маєте можливість відкрити коротку позицію на вигідніших рівнях, очікуючи на відновлення висхідного руху - вам все одно доведеться розмістити стоп-ордер вище, якщо ви помилилися. З іншого боку, якщо тренд є вашим другом, поява ведмежої пастки може сигналізувати про можливість відкрити коротку позицію на корекційному відскоку з розрахунком на відновлення основного висхідного тренда.

Як уникнути ведмежої пастки
Ось кілька способів визначити, чи є зниження ведмежою пасткою:
  • Спостерігайте за обсягом торгів : подивіться на обсяг торгів інструменту. Якщо він низький, це може вказувати на те, що це тимчасова зміна ціни.
  • Використовуйте свої торгові інструменти: опціони пут і стоп-накази можуть допомогти вам мінімізувати збитки, якщо короткий спадний тренд має тимчасовий характер.
  • Технічний аналіз: корекції Фібоначчі, індекс відносної сили та індикатори об'єму можуть допомогти вам зрозуміти і передбачити, чи є поточний ціновий тренд законним і стійким.
  • Свічкові індикатори: Свічкові патерни, такі як "Вечірня зірка" , "Ведмеже поглинання" і "Три чорних ворони", можуть допомогти вам визначити ведмежу пастку.
Як торгувати ведмежою пасткою?
Один із способів - використовувати коротку позицію і переконатися, що ви розмістили стоп-ордер на випадок, якщо ви помилитеся щодо розвороту. Якщо фундаментальні показники, як і раніше, мають гарний вигляд, ви можете розглянути можливість відкриття довгої позиції під час спадного тренду, щоб отримати прибуток на висхідному тренді.

Чи є ведмежа пастка бичачою?
Ведмежа пастка є короткостроковою ведмежою, але довгостроковою бичачою, тому що вона зазвичай виникає при бичачому ринковому тренді.

Що таке Bull Trap проти Bear Trap?
Бичача пастка - це протилежність ведмежій пастці, коли трейдери можуть припустити, що спадний тренд розгортається, і почати відкривати довгі позиції тільки для того, щоб спостерігати, як ринок відновлює свій спадний тренд.

Нижня лінія
Коли справа доходить до торгівлі, напевно, немає нічого більш дратівливого, ніж ведмежий капкан. Одного разу ви перебуваєте в спадному тренді, і рух ціни виглядає багатообіцяючим для подальшого ослаблення. Потім ринок різко змінює курс вгору на основі новин, даних або простої динаміки ринку (занадто багато шортів/недостатньо лонгів). Тепер ви змушені пережити те, що може бути незначним відскоком або більш значною корекцією вгору. Важко визначити ведмежу пастку доти, доки вона не сформується і ви не побачите, як ваша позиція рухається проти вас. Сподіваюся, ви прислухалися до поради завжди виставляти стоп-лосс, перш ніж відкривати будь-яку позицію. Якщо це так, це запобіжить паніці, яку ви можете відчути, коли тренд розвернеться проти вас.
 
Хто читав цю тему (Всього читачів: 0)
    Угорі